info@domino-promont.cz     +420 603 452 275
+420 603 417 860

Dřevostavby


Dřevostavby jako takové byly v našich oblastech spojeny spíš se stavbami rekreačního charakteru. V poslední době se ovšem trend obrací a dřevostavby se navrhují čím dál více i pro domy k trvalému bydlení.



Systémů a i navrhovatelů je mnoho, ovšem vždy se jedná o dřevěnou trámovou nebo deskovou konstrukci, která je opláštěná a vyplněné tepelnou izolací. Návrhy vycházejí z individuálních požadavků objednatele. Výhody těchto staveb jsou především ve výborných tepelněizolačních vlastnostech, rychlosti výstavby a ekologočnosti. Dobře se provádí jako nízkoenergetické nebo pasivní domy. 





Stavebnicový systém LEGOPAN

 
Provádíme výstavbu rodinných domů, rekreačních objektů, hotelů, škol a výrobních hal z difuzně otevřeného panelového systému Legopan od renomovaného českého výrobce Ecomodula s.r.o. Stavba z malých panelů Legopan nabízí variabilní řešení výstavby na míru a je velmi rychlá. Systém venkovní stěny je certifikovaný pro nízkoenergetické a pasivní stavby. 
Pomůžeme Vám s Vaší stavbou, zpracujeme návrh, vizualizaci a cenovou nabídku. Stavbu provádíme po dohodě jako hrubou nebo komplet na klíč.





Stavebnicová technologie LEGOPAN


Panelové dřevostavby lze charakterizovat jako stavby, jejichž stěny jsou složeny z jednotlivých prvků v sendvičové konstrukci. Základním prvkem je dřevěný rám, který tvoří přířezy jednotného profilu. Rám je z obou stran opláštěný dodatečnými vrstvami velkoplošných materiálů připevněných nosnými spoji. 
Jedná se nejvyšší stupeň prefabrikace, což znamená, že jednotlivé panelové dílce jsou dopředu sestavené na dílně a na staveništi dochází už jenom k rychlému smontování. Jednotlivé panely jsou připraveny ve výrobní hale, tudíž nejsou vůbec vystaveny povětrnostním podmínkám a nehrozí vniknutí vlhkosti do panelu.
Výstavba z předem připravených panelů je velmi rychlá, během několika dní je stavba pod střechou a může se pracovat na dokončovacích pracích uvnitř a vně domu.



Panelové dřevostavby Legopan se dělí na dva typy:
  1. Legopan  základní panel s vnitřní stranou opatřenou folií a venkovní stranou deskou Rigidur
  2. Legopan plus  základní panel, který je doplněn z vnitřní strany ještě roštem, tep. izolací a deskou Rigidur


ecomodula-2013-legopan-logacz-seul.png


Prohlídněte si už hotové dřevodomky zde.

Copyright © Domino-promont, s.r.o.   -   Mapa stránek